Пица с пулиш (poolish) 20210312
За първи път пица с префермент пулиш (poolish). Имаше разлика, макар и не огромна.
Пицата беше някак лекичка и пухкава. Като вадих да пека, бяха доста набъбнали и деликатни, като леко превтасали.
Седяха малко по-бледи, което се обяснява с това, че повече от захарите в брашното са изядени.
Вкусно беше.
За пулиша 50% от цялото брашно, който е 100% хидратация:
416 гр. брашно (Капуто червено) 416 гр. вода 0.5 суха мая Разбърква се, седи един час на плота, после в хладилника за 16-18 часа.