Втори опит за баница с одрински кори (навити).
3 яйца (трябваше 4) почти цяла кофичка кисело мляко 400 гр. кори 50 гр. олио (10 лъжици) 200-на гр. сирене Пак се прави смес с всичко, без сиренето.
Слага се една кора на плота, тя е достатъчно дебела. Маже се отгоре, ръсе се сирене. Навива се на руло.
След това навитото руло се слага в тавата на спирала, започва се от центъра на тавата.
Първи опит за лахмаджун. Тестото беше като за пица, но може би не трябва да е. Сякаш няма нужда от мая, за да стане още по-тънко.
Отделно с брашно 00 става жилаво, което също не беше плюс.
Плънката с агнешката кайма пък стана по-рядка, като цяло можеше и да е по-люта.
За плънката:
агнешка кайма чушка магданоз лют пипер червен пипер Бързо изгаряха също така, въпреки че ги пекох един след друг.
За първи път баница с готови кори Фамилия.
4 яйца почти цяла кофичка кисело мляко 400 гр. кори 45 гр. олио (10 лъжици) 200-на гр. сирене Яйцата с олиото и киселото мляко се разбиват в голяма купа. Малко пръска, може би от олиото.
Сиренето се начупва, но не се слага в сместа.
Слага се лист, маже се със сместа. При 5 листа, отгоре се ръси сирене. След още 5 пак.