баница

По-добра баница 2021-02-22

По-добра баница 2021-02-22

Втори опит за баница с одрински кори (навити). 3 яйца (трябваше 4) почти цяла кофичка кисело мляко 400 гр. кори 50 гр. олио (10 лъжици) 200-на гр. сирене Пак се прави смес с всичко, без сиренето. Слага се една кора на плота, тя е достатъчно дебела. Маже се отгоре, ръсе се сирене. Навива се на руло. След това навитото руло се слага в тавата на спирала, започва се от центъра на тавата.
Опит за лахмаджун 2021-01-30

Опит за лахмаджун 2021-01-30

Първи опит за лахмаджун. Тестото беше като за пица, но може би не трябва да е. Сякаш няма нужда от мая, за да стане още по-тънко. Отделно с брашно 00 става жилаво, което също не беше плюс. Плънката с агнешката кайма пък стана по-рядка, като цяло можеше и да е по-люта. За плънката: агнешка кайма чушка магданоз лют пипер червен пипер Бързо изгаряха също така, въпреки че ги пекох един след друг.
Лесна Баница 2021-01-18

Лесна Баница 2021-01-18

За първи път баница с готови кори Фамилия. 4 яйца почти цяла кофичка кисело мляко 400 гр. кори 45 гр. олио (10 лъжици) 200-на гр. сирене Яйцата с олиото и киселото мляко се разбиват в голяма купа. Малко пръска, може би от олиото. Сиренето се начупва, но не се слага в сместа. Слага се лист, маже се със сместа. При 5 листа, отгоре се ръси сирене. След още 5 пак.